Budowa domu - trendy w roku 2021

Rozpoczęcie budowy to zadanie dla osób przede wszystkim wytrwałych. Przed dokonaniem jakichkolwiek działań warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi procesu budowy, jak również wszelkimi etapami poszczególnych prac. Budowa domu, choć dla wielu wydaje się niemożliwa, to w rzeczywistości odpowiednio poprowadzona stanie się przyjemnością, a przede wszystkim wielką satysfakcją. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań? Jakie fazy budowy są najważniejsze? Jakie okna wybrać do własnego projektu? Czemu one są takie ważne? Który styl będzie najbardziej odpowiadał poszczególnym użytkownikom? O co warto zadbać podczas tworzenia własnego kąta?

Czytaj dalej

Jak wybrać najlepsze elektronarzędzia do domu?

Pamiętasz swoją pierwszą wkrętarkę? Pamiętasz moment, w którym musiałeś zadecydować, na jaki konkretnie sprzęt wydać pieniądze? Z uwagą śledziłeś parametry wszystkich modeli. Pamiętasz jak porównanie marek elektronarzędzi stawało się niemal twoim hobby? Wśród znajomych szukałeś odpowiedzi o liczbę obrotów, moc, ilość przełożeń, udar, jakość i pojemność baterii. Dostałeś odpowiedzi, które tylko przyprawiały o zawrót głowy.

Czytaj dalej

Koszenie trawnika - pielęgnacja ogrodu

Posiadanie własnego ogrodu czy kawałka działki to wielkie szczęście. Dzięki tego rodzaju powierzchni można wypocząć, odprężyć się i spełniać własne marzenia. Jednakże posiadanie ogródka to nie tylko przyjemności i zabawa. To również różnego rodzaju obowiązki, które należy regularnie wykonywać. Jednym z nich jest pielęgnowanie przestrzeni, przycinanie elementów zielonych, jak również sprzątanie całej powierzchni. W jaki sposób zadbać o trawnik? Czym kosić rosnące rośliny? Jaką technikę wykorzystać, by proces ten stał się skuteczny?

Czytaj dalej

Renowacja skórzanej tapicerki w aucie

Stare auto z odnowioną tapicerką w PHU ROBSON Tapicer Wrocław

Zniszczona tapicerka to zmora wielu kierowców, którym zależy na dobrym wyglądzie wnętrza samochodu. Szczególnie popularne są igły oraz nici, które coraz częściej stosowane są przy produkcji tapicerek. Warto pamiętać, że odpowiednia technika bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi wadami tapicerek. Odnowienie u tapicera bywa kosztowne i dlatego warto spróbować zrobić to na własną rękę. W ten sposób zaoszczędzimy sporą sumę pieniędzy i przy okazji miło będzie nam poznać nową dziedzinę.

Czytaj dalej

Lustro - gotowe czy na wymiar?

W każdym mieszkaniu znajdują się lustra. Wydaje się, że jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Trudno sobie wyobrazić istnienie mieszkania, w którym nie ma żadnego lustra. Ludzie lubią wiedzieć jak wyglądają. W końcu ma to dzisiaj bardzo duże znaczenie. Chcemy podobać się nie tylko sobie, ale też innym osobom. W lustra spoglądamy każdego dnia i raczej nic tego nie zmieni.

Kobieta przeglądająca się w lustrze na wymiar od firmy HouseKrup

Czytaj dalej

Ogrzewanie domu przy pomocy kominka

Domy i mieszkania można ogrzać na różne sposoby. Przeważnie właściciele domów decydują się na piece gazowe, ponieważ jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Niestety jest to również najdroższa opcja. Mimo, że nowoczesne piece z zamkniętymi komorami spalania są znacznie bardziej wydajne, to rachunki za gaz nadal pozostają wyższe niż w przypadku stosowania pieców węglowych. Na szczęście dom można też dogrzewać na wiele innych sposobów, a jednym z nich jest kominek.

Ogień w kominku

Czytaj dalej

Okna dla domów energooszczędnych

W obecnych czasach na popularności zyskuje pojęcie domu energooszczędnego, dzięki temu coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycję w energooszczędność swojego domu. Przyjmuje się, że energooszczędny dom to taki, którego zapotrzebowanie na ciepło w skali roku wynosi mniej niż 70 kWh/m2. Istnieje wiele sposobów aby zadbać o taki wynik w swoim domu.

Salon z oknami

Czytaj dalej

Grzejniki dekoracyjne - szeroki wybór

Z czym kojarzy nam się grzejnik w przestrzeni mieszkalnej? Zazwyczaj z tym nieestetycznym, tradycyjnym, starym, żeberkowym kaloryferem. W starym budownictwie znajdziemy je zawsze w tym samym miejscu, czyli pod oknem w każdym pomieszczeniu. Nowe mieszkania wyposażone są już w nieco bardziej nowoczesne grzejniki, ale z estetyką również nie mają za wiele wspólnego, dlatego podczas urządzania mieszkania staramy się je zwyczajnie ukryć.

regulacja grzejnika zakupionego w sklepie Terma-Tech

Czytaj dalej

Ta baza danych chroni środowisko

Jak w całym kraju tak i tutaj w miejscowości znanej z piosenki popularnego twórcy muzyki rockowej, dbanie o czystość środowiska jest po prostu przysłowiowa. To normalne dla wszystkich, że BDO w Biłgoraju jest zapełniane wszystkimi podmiotami, na które ustawa o odpadach narzuca taki obowiązek. Ministerstwo środowiska narzuciło obowiązek wszystkim podmiotom biorącym czynnie udział w życiu gospodarczym i wprowadzający produkowane przez siebie rzeczy do obrotu handlowego, prowadzenie rejestru ilościowego i jakościowego materiałów używanych do produkcji.

ochrona środowiska w biłgoraju - baza bdo

Czytaj dalej

Sprawdzony sposób na ochronę środowiska

Coraz więcej mówi się na temat zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Zbyt długo nasza cywilizacja pozwalała sobie na beztroskę w wykorzystywaniu zasobów ziemi, za długo bezmyślnie zanieczyszczaliśmy środowisko. Teraz, gdy jesteśmy już świadomi konsekwencji takiego postępowania, możemy coś zmienić w naszej technologii tak, aby wspomóc ochronę środowiska. Przykładem ekologicznej postawy są panele fotowoltaiczne, dzięki którym zmniejszymy naweto o 90% mniej rachunek za prąd.

Fotowoltaika APP Energy sp. z o.o.

Czytaj dalej

Malowanie mebli z wykorzystaniem farby kredowej

Malowanie mebli to jeden z tych prostych i skutecznych metod, które przy niewielkiej ilości czasu pozwolą na dogłębne i całkowicie samodzielne odnowienie zalegających nam w domu mebli np. starej szafki, ram łóżka, czy drewnianego regału.

Czytaj dalej

Tynki tradycyjne czy maszynowe - co wybrać?

nakładanie tynków w Szczecinie Budowa domu czy remont mieszkania to bardzo trudny i kosztowny proces. Jednak, gdy przynosi on efekty zapominamy o wydanych pieniądzach. Problem pojawia się wtedy, gdy nasz remont nie przyniósł zamierzonych efektów, a koszta przerosły nasze możliwości finansowe.

Czytaj dalej

Jak widzą Twój podjazd, tak Cię piszą

sprzedaż kostki brukowej Troska o dom i jego otoczenie, to dla współczesnych właścicieli nieruchomości istotna kwestia, która wpływa na opinię sąsiadów na temat człowieka. Piękny dom budzi podziw i szacunek, a jeśli jego otoczenie dodatkowo przyciąga nasz wzrok, to wówczas ten podziw jest jeszcze większy. Patrząc na ogród wiele osób przykłada dużą wagę na zachowanie symetrii i pewne uporządkowanie. Pomimo różnych rabatek z przepięknymi kwiatami, nasadzeń drzew i krzewów, różnego rodzaju ozdób ogrodowych, a także innych roślin pokrywających strefę ogrodu ważnym jest wyznaczenie pewnych stref i alejek. Można to uczynić przy pomocy kostki brukowej. Na rynku jest wiele firm oferujących układanie kostki brukowej. Wybierając usługi brukarskie warto kierować się doświadczeniem firmy i posłuchać mądrych ekspertów z branży tak, aby ułożony chodnik mógł służyć przez wiele lat.

Czytaj dalej

Doświadczenie z zakupu kominka

Ostatnio podczas remontu naszego domu postanowiliśmy skupić się i postawić w naszym domu kominek. Głównie oglądaliśmy w wielu sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych kominki nowoczesne, biokominki oraz kominki kaflowe. Wybór był naprawdę bardzo trudny i ciężko nam się było zdecydować na konkretną rzecz. Z pomocą przyszli nam specjaliście, którzy znają się na rzeczy i cały czas służą pomocą.

nowoczense kominki

Czytaj dalej

Windą do nieba

Ciężko jest wyobrazić sobie wysoki budynek, który ma kilkanaście pięter bez windy. Schody to już przeżytek, szczególnie przy takich budynkach, bo oczywiście, kiedy mamy 3/4 piętra winda się nie opłaca i nie ma sensu jej w ogóle montować.

windy gastronomiczne

Czytaj dalej

Malowanie metodą natryskową

Każdy, kto miał pomalować wielką powierzchnię używając tradycyjnych metod zdaje sobie sprawę z tego, jak upierdliwe, czasochłonne i nieekonomiczne potrafi być takie zajęcie.

wykańczanie wnętrz i remonty

Czytaj dalej

Dlaczego warto kupić szafę na wymiar?

Każdy z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że obowiązkowym elementem każdego mieszkania jest szafa. Nie jest tak naprawdę ważne czy jest nią mały mebel, czy duża przestronna zabudowa z drzwiami przesuwnymi. W mieszkaniu spełnia ona wiele istotnych funkcji i ułatwia tak naprawdę życie lokatorom. Jest ona miejscem, gdzie trzymamy ubrania, ale także garnki i inne rzeczy, w zależności od jej wyglądu. Przy zakupie mamy tak naprawdę dwie możliwe opcje. Możemy albo zlecić projektowanie szafy na wymiar, albo kupić gotową. Pierwsza z opcji jest jednak znacznie bardziej atrakcyjnym wyborem.

Czytaj dalej

Obudowy kominkowe – nowoczesne aranżacje

Nowoczesna aranżacja mieszkania z kominkiem

Aranżacja – krok do posiadania nowoczesnego kominka w pomieszczeniu

Instalacja kominka to proces wymagający przemyślenia wielu szczegółów. Oprócz odpowiedniego wkładu kominkowego,  konieczny jest też wybór odpowiedniej obudowy, dzięki której zaaranżowane odpowiednio zostanie pomieszczenie, w którym stanie w końcu nasz wymarzony kominek.

Czytaj dalej

Kominek w bloku – fikcja, czy projekt w zasięgu ręki?

Biokominek - kominek w bloku

Kominek – centrum każdego domu, wokół którego skupia się życie wszystkich domowników. To elegancka ozdoba każdego salonu, której pożądają też i mieszkańcy bloków. Czy możliwe jest zatem, by ich marzenie wcielić w życie? Tak. W jaki sposób? Opowiemy o tym już za chwilę.

Czytaj dalej

Zadbany, dobrze pielęgnowany kominek

Zadbaj o swój kominek, czyli podstawy pielęgnacji

Pielęgnacja kominka to priorytet dla każdego jego posiadacza. Obok obowiązkowego sprawdzania jego stanu technicznego raz do roku (stan szczelności wkładu, połączeń i drożności przewodu kominowego), pamiętać należy o konieczności poprawnego czyszczenia kominka. To niezbędne, jeśli myślimy o bezpieczeństwie swoim oraz pozostałych domowników, bowiem nieszczelny kominek może zagrażać nie tylko naszemu zdrowiu, ale nawet i życiu. Ponadto źle oczyszczony kominek, na którego powierzchni wkładu pozostawione są zanieczyszczenia, to kominek o gorszej sprawności, czyli kominek gorzej przewodzący ciepło.

Czytaj dalej

Wybór drewna kominkowego

Wybieramy drewno do kominka

Posiadając kominek, z pewnością niejednokrotnie zastanawialiście się, jaki rodzaj drewna dobrać do niego. Ważne jest zatem, by wybrać gatunek, który będzie odpowiedni do naszych potrzeb, czyli posiadał będzie dużą wartość opałową, a jednocześnie przyjemnie pachniał.

Czytaj dalej

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach