Malowanie metodą natryskową

1 komentarz

Każdy, kto miał pomalować wielką powierzchnię używając tradycyjnych metod zdaje sobie sprawę z tego, jak upierdliwe, czasochłonne i nieekonomiczne potrafi być takie zajęcie. Na szczęście technika idzie do przodu i służy człowiekowi w każdej dziedzinie - także w malarstwie.

Gdzie się stosuje malowanie natryskowe?

Nowe możliwości - malowanie natryskowe

Nowoczesna metoda malowania natryskowego polega na tym, że farba jest nakładana w formie aerozolu na malowaną powierzchnię. Jak do tego dochodzi? W pistolecie natryskowym znajduje się substancja do malowania (zazwyczaj farba, ale może to być też lakier lub bejca). Dzięki sprężonemu przez kompresor powietrzu, przepływającemu przez pistolet natryskowy, farba jest rozbijana na niewielkie cząsteczki i wraz z nim przez niewielkie otwory wystrzeliwana pod ciśnieniem na malowaną powierzchnię.

Plusy i minusy natryskowego malowania

Osoby mające odrobinę wprawy i używające tej metody szybko zauważą zalety malowania natryskowego. Przede wszystkim jest to olbrzymia oszczędność czasu. W zdecydowanie krótszym czasie jest się w stanie pomalować większy obszar. Ponadto farba jest nakładana w równomierny i dokładny sposób, doskonale pokrywając malowane powierzchnie, jednocześnie powodując, że jest ona jednolita i gładka. Nowoczesna metoda malowania natryskowego to także spora oszczędność farby- rzędu nawet 30%, a efekty jej stosowania są wyjątkowo trwałe co ma fenomenalne znaczenie przy wykończeniach, czy malowaniu obiektów wystawionych na działanie czynników atmosferycznych.

Tak więc zalety malowania natryskowego są oczywiste, a czy są jakieś minusy? Otóż sprzęt potrzebny do stosowania tej metody nie jest tani, więc nie każdego stać na kupno. Na szczęście zawsze można wynająć fachowca, który szybko, dokładnie i oszczędnie wykona taką usługę za nas, jak firma Wykończenia wnętrz Kuszewski.

Jak wykonać malowanie natryskowe?

Gdzie wykorzystuje się malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Coraz więcej producentów farb na rynku swoje produkty tworzy już z myślą o malowaniu natryskowym. Szeroko wykorzystywana ta technika jest w malowaniu karoserii samochodów - chyba każdy widział w telewizji mężczyznę w masce na twarzy, z pistoletem natryskowym w ręku, pieczołowicie malującego samochód. Często stosuje się ją przy pokrywaniu farbą elementów o skomplikowanych kształtach, utrudniających dotarcie w każde miejsce pędzlem i równomierne rozprowadzenie farby.

Używa się jej także przy impregnacji powierzchni dachowych, takich jak tarasy, więźby dachowe czy płoty. Malowanie natryskowe jest stosowane przy malowaniu burt statków, ścian domów, sufitów, elementów pomieszczeń czy ogrodzenia. Słowem, przy odpowiedniej farbie - czyli takiej przeznaczonej i nadającej się do wykorzystania w ten sposób, można pomalować wszystko - z odpowiednim sprzętem.

Nowości w malowaniu natryskowym w 2024 roku

Z biegiem czasu można zauważyć, że w 2024 roku malowanie natryskowe jest wykorzystywane przez coraz więcej firm budowlanych i dekoratorskich. Metoda ta zyskuje na popularności dzięki swojej szybkości i dokładności aplikacji, a także oszczędności materiałów. Nowe technologie pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie farb do różnych rodzajów powierzchni, co umożliwia wykorzystanie tej metody na nowe sposoby.

Innowacją w tym roku są zaawansowane systemy automatyzacji malowania natryskowego, które pozwalają zwiększyć wydajność i precyzję procesu. Dzięki temu ta metoda staje się coraz bardziej atrakcyjna dla firm produkcyjnych. Oprócz tego na rynek wchodzi coraz więcej ekologicznych rodzajów farb przeznaczonych specjalnie do malowania natryskowego. Firmy stawiają coraz większy nacisk na produkty przyjazne środowisku, co wypływa na rosnącą popularność tej techniki wśród osób dbających o ekologię.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Damian · 1 miesięcy temu
    Malowanie natryskowe wydaje się być rozwiązaniem, które bardzo oszczędza czas. Aż nie chcę myśleć, ile razy wolniej malowałoby się pędzlem jakąś większą powierzchnię...
Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach