Malowanie metodą natryskową

Dodaj komentarz

Każdy, kto miał pomalować wielką powierzchnię używając tradycyjnych metod zdaje sobie sprawę z tego, jak upierdliwe, czasochłonne i nieekonomiczne potrafi być takie zajęcie.

wykańczanie wnętrz i remonty

Nowe możliwości - malowanie natryskowe

Na szczęście technika idzie do przodu i służy człowiekowi w każdej dziedzinie- także w malarstwie.Nowoczesna metoda malowania natryskowego polega na tym, że farba jest nakładana w formie aerozolu na malowaną powierzchnię. Jak do tego dochodzi? W pistolecie natryskowym znajduje się substancja do malowania (zazwyczaj farba, ale może to być też lakier lub bejca). Dzięki sprężonemu przez kompresor powietrzu, przepływającemu przez pistolet natryskowy, farba jest rozbijana na niewielkie cząsteczki i wraz z nim przez niewielkie otwory wystrzeliwana pod ciśnieniem na malowaną powierzchnię. Malowanie natryskowe wykorzystuje się w wielu dziedzinach, tym bardziej, że coraz więcej producentów farb na rynku swoje produkty tworzy już z myślą o malowaniu natryskowym. Szeroko wykorzystywana ta technika jest w malowaniu karoserii samochodów - chyba każdy widział w telewizji mężczyznę w masce na twarzy, z pistoletem natryskowym w ręku, pieczołowicie malującego samochód. Często stosuje się ją przy pokrywaniu farbą elementów o skomplikowanych kształtach, utrudniających dotarcie w każde miejsce pędzlem i równomierne rozprowadzenie farby. Używa się jej także przy impregnacji powierzchni dachowych, takich jak tarasy, więźby dachowe czy płoty. Malowanie natryskowe jest stosowane przy malowaniu burt statków, ścian domów, sufitów, elementów pomieszczeń czy ogrodzenia. Słowem, przy odpowiedniej farbie- czyli takiej przeznaczonej i nadającej się do wykorzystania w ten sposób, można pomalować wszystko- z odpowiednim sprzętem.

malowanie natryskowe

Plusy i minusy natryskowego malowania

Osoby mające odrobinę wprawy i używające tej metody szybko zauważą zalety malowania natryskowego. Przede wszystkim jest to olbrzymia oszczędność czasu. W zdecydowanie krótszym czasie jest się w stanie pomalować większy obszar. Ponadto farba jest nakładana w równomierny i dokładny sposób, doskonale pokrywając malowane powierzchnie, jednocześnie powodując, że jest ona jednolita i gładka. Nowoczesna metoda malowania natryskowego to także spora oszczędność farby- rzędu nawet 30%, a efekty jej stosowania są wyjątkowo trwałe co ma fenomenalne znaczenie przy wykończeniach, czy malowaniu obiektów wystawionych na działanie czynników atmosferycznych. Tak więc zalety malowania natryskowego są oczywiste, a czy są jakieś minusy? Otóż sprzęt potrzebny do stosowania tej metody nie jest tani, więc nie każdego stać na kupno. Na szczęście zawsze można wynająć fachowca, który szybko, dokładnie i oszczędnie wykona taką usługę za nas, jak firma Wykończenia wnętrz Kuszewski.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach