Ogrzewanie domu przy pomocy kominka

Dodaj komentarz Domy i mieszkania można ogrzać na różne sposoby. Przeważnie właściciele domów decydują się na piece gazowe, ponieważ jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Niestety jest to również najdroższa opcja. Mimo, że nowoczesne piece z zamkniętymi komorami spalania są znacznie bardziej wydajne, to rachunki za gaz nadal pozostają wyższe niż w przypadku stosowania pieców węglowych. Na szczęście dom można też dogrzewać na wiele innych sposobów, a jednym z nich jest kominek.

Ogień w kominku

Co warto wiedzieć decydując się na kominek?

Kominek zajmuje w domu nieco miejsca i należy wziąć to pod uwagę w czasie projektowania wnętrza. Dobrze umiejscowiony kominek jest nie tylko funkcjonalny, ale dodaje też wnętrzu klimatu. Oczywiście istnieje wiele rodzajów kominków, które możemy dobrać do celów, jakim ma służyć. Więcej o rodzajach kominków można przeczytać tutaj, gdzie kominki rozróżnione są względem czasu utrzymania żaru. Każdy kominek musi być podłączony do komina przez który dym powstały w procesie spalania wydostaje się na zewnątrz. Kiedy chcemy dogrzewać dom przy pomocy kominka musimy być cały czas w domu, dokładać drewna i nadzorować jego spalanie.

Kominek jako źródło ciepła

Kominek generuje ciepło, które rozchodzi się od niego oraz do góry wzdłuż komina. Do kominków nadaje się tylko drewno. Nie powinno się palić w kominku makulaturą czy też węglem. W żadnym wypadku nie można też wrzucać do niego żadnych śmieci. Ciepło, które generuje kominek może doprowadzić do podwyższenia temperatury w całym domu nawet o kilka stopni. Dzięki temu kominek nie tylko współpracuje z piecem gazowym, a również pozwala na całkowite zaprzestanie jego pracy. Regularne korzystanie z kominka pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić na rachunkach za gaz.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach