Renowacja skórzanej tapicerki w aucie

Dodaj komentarz

Zniszczona tapicerka to zmora wielu kierowców, którym zależy na dobrym wyglądzie wnętrza samochodu. Szczególnie popularne są igły oraz nici, które coraz częściej stosowane są przy produkcji tapicerek. Warto pamiętać, że odpowiednia technika bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi wadami tapicerek. Odnowienie u tapicera bywa kosztowne i dlatego warto spróbować zrobić to na własną rękę. W ten sposób zaoszczędzimy sporą sumę pieniędzy i przy okazji miło będzie nam poznać nową dziedzinę.

Pielęgnacja samochodu po odnowieniu w PHU ROBSON Tapicer Wrocław

Tapicerki skórzane

Pierwszym krokiem powinna być ocena skóry oraz jej trwałości. Niestety słabej jakości skóra nie przetrwa naprawy tapicerki. W takiej sytuacji najlepiej wymienić materiał i zapłacić trochę więcej za lepszej jakości skórę. Kolejnym krokiem jaki zawierają w sobie usługi tapicerskie we Wrocławiu jest farbowanie. Pozwala to zakryć wszelkie niedoskonałości skóry i przywrócić jej świeży oraz niepowtarzalny wygląd. Niestety sytuacja wygląda nieciekawie w przypadku starych samochodów takich jak Oldtimer. Obecnie nie produkuje się takich kolorów i dlatego ciężko jest dobrać odpowiedni odcień. Oczywiście warto wtedy poszukać pasujących kolorów na internecie.

Chemia do pielęgnacji skóry

Każde wytarcie tapicerki wpływa negatywnie na ogólny wygląd, dlatego dobrym pomysłem jest zastosowanie preparatów, których zadaniem jest ochrona skóry. Najlepiej nakładać je na umytą oraz wysuszoną tapicerkę. Cena takich preparatów waha się od kilkudziesięciu do stu złotych, dlatego warto spróbować. Odnowienie tapicerki jest skomplikowanym zadaniem, które wymaga dużego doświadczenia. Z drugiej strony ceny w zakładach tapicerskich są wysokie i coraz więcej ludzi decyduje się na odnowienie części samochodu samodzielnie. Zajmuje to zdecydowanie więcej czasu, ale pozwala także zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście samodzielnie nie posiadamy specjalistycznych narzędzi, które są w asortymencie zakładów i dlatego osobista renowacja nie będzie równie skuteczna, co odnowienie w zakładzie tapicerskim.

Stare auto z odnowioną tapicerką w PHU ROBSON Tapicer Wrocław

Dbanie o wnętrze samochodu

Wnętrze samochodu jest szczególnie ważne, ponieważ kierowcy spędzają tam najwięcej czasu. Fotele oraz tapicerka rzucają się niemal natychmiast w oczy i mają duży wpływ na ogólną ocenę pojazdu. Warto odwiedzać myjnię przynajmniej raz w miesiącu i regularnie sprawdzać klimatyzację. Każde uszkodzenie tapicerki powinno być jak najszybciej zgłoszone, ponieważ zbagatelizowane będzie się jedynie powiększać. W efekcie końcowym może dojść do zniszczenia całego fotelu. Farba użyta do tapicerki powinna pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Lekki kontrast jednak nie powinien w niczym przeszkodzić. Zniszczona tapicerka poważnie wpływa na wartość końcową auta, dlatego warto o nią zadbać jeżeli zależy nam na sprzedaży samochodu. Ważna jest również wygoda, ponieważ w samochodzie spędzamy czasami nawet kilka godzin. Długie podróże powinny przebiegać w komfortowych warunkach podczas których nie przeszkadza tapicerka.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach