Koszenie trawnika - pielęgnacja ogrodu

Dodaj komentarz

Posiadanie własnego ogrodu czy kawałka działki to wielkie szczęście. Dzięki tego rodzaju powierzchni można wypocząć, odprężyć się i spełniać własne marzenia. Jednakże posiadanie ogródka to nie tylko przyjemności i zabawa. To również różnego rodzaju obowiązki, które należy regularnie wykonywać. Jednym z nich jest pielęgnowanie przestrzeni, przycinanie elementów zielonych, jak również sprzątanie całej powierzchni. W jaki sposób zadbać o trawnik? Czym kosić rosnące rośliny? Jaką technikę wykorzystać, by proces ten stał się skuteczny?

Trawnik wypielęgnowany za pomocą narzędzi BMK

 

Koszenie - podstawa pielęgnacji ogrodu

Koszenie trawy to popularne zajęcie, w szczególności często wykonywane w okresie wiosenno-letnim. Jest to bardzo ważne działanie, które wpływa przede wszystkim na wygląd całej działki, jej uporządkowanie, ale także wzrost roślin czy zachowanie ich zdrowotności. O ile działka jest regularnych wymiarów i nie posiada żadnych zakątków, o tyle zadanie to jest ułatwione. Z większymi kłopotami mogą spotkać się osoby, które są właścicielami nieregularnych ogrodów lub miejsc, w których ustawionych jest wiele przeszkód. Koszenie w trudno dostępnych miejscach wymaga pewnego doświadczenia, jak również wykorzystania specjalnych maszyn i przyrządów. Poszukując sprzętu do pielęgnacji ogorodu warto zapoznać się z ofertą www.bmk.rzeszow.pl/sprzet/101-kosa-spalinowa-husqvarna-336fr wypożyczalni sprzętu BMK.

Czym kosić trawnik w ogrodzie?

Dobór odpowiedniego przyrządu to bardzo ważny aspekt. Zupełnie inaczej będzie przebiegała praca na małych powierzchniach, a jeszcze inaczej na dużych i rozległych przestrzeniach. Dlatego też producenci stworzyli cały katalog produktów odpowiadających wymaganiom i oczekiwaniom klientów i użytkowników.

Wśród najbardziej popularnych urządzeń znajdują się: kosiarki ręczne, spalinowe, elektryczne i wiele innych. Do dużych powierzchni możliwe jest również wykorzystanie pojazdów koszących lub urządzeń samojezdnych.
Które z nich nadają się do pielęgnacji ogródka? Z jakim sprzętem wykonać koszenie w trudno dostępnych miejscach? Do tego rodzaju manewru najlepiej wykorzystać kosiarkę ręczną. Posiada ona niewielką główkę wyposażoną w noże tnące, umieszczoną na długim dyszlu, którym można swobodnie manewrować.

Koszenie trawnika kosą spalinową wypozyczoną w BMK

A co gdy nie posiadamy tego rodzaju sprzętu?

Urządzenia do pielęgnacji ogrodu można zakupić w każdym sklepie budowlanym. Jednakże osoby, które używają go sporadycznie, mogą skorzystać z innego rozwiązania. Dla ludzi, którzy nie potrzebują na stałe tego rodzaju sprzętu lub nie mają warunków do jego przetrzymywania, profesjonalne firmy stworzyły możliwość dzierżawy takiego sprzętu. W firmie można wynająć kosę spalinową, elektryczną, kosiarkę samojezdną czy ręczną.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach