Parapet kamienny - jak wybrać odpowiedni do swojego domu?

Dodaj komentarz

Wykończenie domu lub mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Elementy wykończeniowe muszą nie tylko być ładne, ale również wytrzymałe. Istnieje wiele elementów, które decydują o finałowym wyglądzie wnętrza. Bardzo ważne w tym wszystkim są parapety. Warto jest zdecydować się na parapety wykonane z kamienia, ponieważ wystarczą one na długie lata, a dodatkowo świetnie się prezentują. W tym artykule podpowiemy, jak należy wybrać odpowiedni parapet kamienny do swojego domu.

kamieniarstwo szczecin

Parapety z kamienia

Zakup parapetu nie jest w dzisiejszych czasach problemem. W marketach dostępna jest cała masa różnych parapetów. Problem jest jednak taki, że w większości przypadków nie są one ciekawe, a ich jakość pozostawia dużo do życzenia. Jeżeli zależy wam na dobrej jakości parapecie, który ładnie się prezentuje, to może warto wybrać właśnie parapet wykonany z kamienia. Profesjonaliści są w stanie wykonać parapet na dowolny wymiara. Przewagą kamiennych parapetów nad drewnianymi lub stalowymi jest ich wytrzymałość i wygląd. Bardzo dobrze wkomponowują się bowiem w różne style dekoracji. Najlepszym miejscem do zakupu parapetów z kamienia jest wyspecjalizowany zakład kamieniarski. Dostosuje on dokładnie wymiary do naszych potrzeb. Dodatkowo klienci mogą liczyć przy kontakcie z takim zakładem na bardzo profesjonalną i kompleksową pomoc. W takich przypadkach pomocna okaże się firma kamieniarska w Szczecinie, mieszcząca się przy ul. Balińskiego 7 (Tel: 503 866 265). Jest to przedsiębiorstwo działające już od 1984 roku, realizujące indywidualne projekty z kamienia. 

Zalety kamiennych parapetów

Kamienne parapety są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Mogą wytrzymywać w bardzo dobrej kondycji nawet kilkanaście lat. Są wysoce odporne na kruszenie oraz ścieranie. Dodatkowa impregnacja kamiennego parapetu sprawi, że przez długi czas będzie wyglądał jak nowy. Oprócz tego kamienne parapety są ognioodporne i mrozoodporne. Dzięki odporności na działanie niskich temperatur dobrze sprawdzają się nawet na zewnątrz. Dodatkowo kamień jest odporny na różne inne czynniki atmosferyczne, takie jak grad, słońce czy deszcz. Specjaliści jednogłośnie stwierdzają, że kamienne parapety są najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem.

Z jakich materiałów wykonać parapety zewnętrzne?

Parapety zewnętrzne zabezpieczają budynek przed zawilgoceniem, które może powstawać przez działalność wody z opadów deszczu. Ważne jest, aby takie parapety były wykonane z bardzo trwałych materiałów. Kamień nadaje się do tego idealnie, a szczególne polecany jest granit. Nie dość, że takie parapety z granitu są wytrzymałe, to dodatkowo bardzo dobrze wyglądają. Szeroka paleta kolorów sprawia, że każdy znajdzie idealny parapet zewnętrzny z kamienia dla siebie. Szeroką ofertę parapetów z kamienia znaleźć można na stronie: http://www.kamieniarstwo-szczecin.com.pl/oferta/parapety-granitowe-szczecin, gdzie zaproponowano parapety wykonane z konglomeratu, materiału będącego doskonałą alternatywą dla parapetów granitowych oraz marmurowych. Powstał on z połączenia kamienia naturalnego i żywicy. 

Parapety wewnętrzne z kamienia

Wytrzymałość parapetów wewnętrznych ma mniejsze znaczenie. Są one mniej narażone na działanie szkodliwych czynników. Z tego, powodu do wykonania parapetów wewnętrznych nadają się nieco mniej wytrzymałe kamienie, takie jak marmur i trawertyn. Do zachowania ich nienagannego stanu jest wymagana oczywiście odpowiednia impregnacja, co jakiś czas. Kamienne parapety prezentują się niezwykle okazale we wnętrzach budynków.

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach