Malowanie mebli z wykorzystaniem farby kredowej

Dodaj komentarz Malowanie mebli to jeden z tych prostych i skutecznych metod, które przy niewielkiej ilości czasu pozwolą na dogłębne i całkowicie samodzielne odnowienie zalegających nam w domu mebli np. starej szafki, ram łóżka, czy drewnianego regału.

Wybór farby ma znaczenie

Jaka farba będzie do danego typu mebli najlepsza i odpowiednio nadawać się będzie do odnawiania starych powierzchni? Przy wybraniu farby do odnowienia powierzchni najlepszą będzie farba kredowa. Jeśli renowacja mebli drewnianych jest Twoim celem to wszystkie potrzebne materiały, w tym farby kredowe znajdziesz w np. w firmie Renowacja Mebli Stare na Nowe, ul. Puławska 257/u8, 02-769 Warszawa, tel: 604 570 351. Usługa odnawiania mebli pozwola nie tylko tanio i szybko. całkowicie domowym sposobem odnowić meble, ale także sprawia, że meble ukazane są w całkiem nowym, bardzo atrakcyjnym wyglądzie.

Farby kredowe

Farby kredowe w swej materii odznaczają się wysokim zastosowaniem przy renowacji mebli. Choć posoby na renowację mebli dają nam duże możliwości do renowacji to w swojej materii mogą także różnić się nieco uzyskanymi właściwościami. Farby kredowe mają różne spoiwo, jednakże wszystkie są w stanie oddać podobny efekt. Dzięki znacznie podwyższonej zawartości kredy tworzą na malowanych meblach dodatkowe powłoki odznaczające się wyraźnie matowym wykończeniem na powierzchni, a przy tym farby kredowe są bardziej szorstkie, nie tak gładkie oraz nie są tak bardzo świecące jak pozostałe powłoki, które przeważnie stosuje się przy nadawaniu meblom koloru fabrycznie. Farby kredowe-Stare na nowe

Właściwości i zalety farb kredowych

Farby kredowe to wyjątkowa różnorodność i szerokie zastosowanie podczas odnawiania starych drewnianych powierzchni. Farby kredowe to duża i szeroka mnogość kolorów, od odcieni pastelowych po bardziej intensywne kolory rozmyte czy nawet rozbielone. Farba kredowa w swej budowie charakteryzują się jednocześnie przyczepnością do tworzywa co stanowi ich niebywały atut. Przyczepność jest wysoka nawet w przypadku powierzchni gładkich podłoży, co przekłada się na kolejny atut w postaci możliwości malowania nieprzeszlifowanych powierzchni mebli.

Szerokie zastosowanie farb kredowych

Jeśli zastanawiamy się jak odnowić meble przy pomocy farby kredowej musimy wiedzieć do jakiego rodzaju drewna można wykorzystywać farby kredowe.Farba kredowa znajdą zastosowanie u osób, które samodzielnie lubią malować powierzchnie wraz z przyjęciem zasady zrób to sam. Farby kredowe pozwolą na przemalowanie powierzchni mebla zarówno w stylu rustykalnym, ale też można zastosować je do stylów vintage czy prowansalskich. W takich sytuacjach bardzo widoczna jest ręczna praca podczas malowania i stylizacja. Pociągnięcia pędzla na powierzchni są bardzo widoczne. Na meblach można także zrobić przecierki lub zmatowienia, a nawet spękania. Powłoka samej farby kredowej może być jednak nazbyt krucha oraz podczas czekania na wyschnięcie łatwo o obtarcie. Wtedy meble można dodatkowo zabezpieczyć woskiem lub lakierem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Kominek

Eko-komin.pl: Wszystko o kominkach